vydal: Zdenda Balcar
zveřejněno: 5.4.2017, 21:10

počet komentářů: 0

Jenson Button se dostal do problémů kvůli překročení rychlostního limitu. Nikoliv však za volantem, nýbrž při triatlonu.

Exmistr světa F1 je nadšeným triatlonistou a v Kalifornii se zúčastnil závodu Ironman 70.3 Oceanside, sestávajícího z 1,9 kilometru plavání, 90 kilometrů jízdy na kole a 21,1 kilometru běhu. Nevedl si vůbec špatně, ve věkové kategorii 35 až 39 let obsadil třetí místo. Jenže v cíli byl diskvalifikován.

Část cyklistické trasy totiž vedla úsekem, na němž byla rychlost omezena na 40 km/h. Pořadatelé ho údajně řádně vyznačili, a to značkami a blikajícím žlutým světlem. Pro Buttona by to měla být důvěrně známá znamení, přesto jich nedbal a do pedálů svého bicyklu se nadále opíral s plnou intenzitou. Přišel tak nejen o bronzovou medaili, ale i o šanci kvalifikovat se na světový šampionát! „Nedá se nic dělat, zkusím to příště,“ konstatoval rezignovaně na svém instagramu momentálně rezervista McLarenu.

Zdroj: FORMULE.cz, Foto: Brawn