Juncadella poznal chuť vítězství v DTM

vydal: Martin Ševčík
zveřejněno: 11.8.2018, 16:55

Španěl Juncadella se letos po roční pauze vracel do DTM a při svém comebacku působí jako vyměněný. Na Norisringu si vybojoval první pole position, stejný výsledek zopakoval dnes v Brands Hatch a posléze jej ještě vyšperkoval premiérovým vítězstvím.

Cestu k zápisu do seznamu vítězů, na který čekal dlouhých 67 závodů, si však jezdec Mercedesu zkomplikoval hned při startu, když příliš protočil kola a předjeli jej Auer s Rastem.

Dále už bezchybná jízda a umně provedená strategie mu však umožnily dostat se zpět do vedení. Jakmile se Juncadella ocitl znovu v čele, závod už nepustil ze svých rukou.

Byl to pro mě velký den. Po startu jsem byl zklamaný, jelikož jsem kvůli problémům ztratil dvě pozice. Pak ale hoši předvedli skvělou zastávku v boxech, díky které jsem se mohl znovu posunout vpřed. Pak už jsem se díval jen před sebe a každé kolo jel jako v kvalifikaci,“ prozradil čerstvý vítěz.

Jako pokropený živou vodou v Anglii působí také Brazilec Farfus, jenž taktikou podpořeným druhým místem dosáhl na nejlepší výsledek sezony. Zato Auerovi ani Rastovi strategie příliš nepomohla a museli se spokojit se třetím, resp. čtvrtým místem.

Úřadující mistr Rast však se svým výkonem mohl být spokojen, protože do cíle dojel dlouho před svými kolegy z Audi. Nejblíže mu byl desátý Rockenfeller, jenž se na cestě za posledním bodem blýsknul trojsoubojem s Greenem a Glockem.

Posledně jmenovaný nezažil úspěšný den. Po nehodě z kvalifikace Glock nezářil ani v závodě a propadl se v průběžném pořadí šampionátu na pátou příčku. Lídr Paffett dokázal na své konto přidat osm bodů za šesté místo.

- Loïc DUVAL Audi Phoenix  1:58.713    1

Průběžné pořadí po jedenácti odjetých závodech: 1. Paffett 156, 2. Di Resta 121, 3. Auer 106, 4. Mortara 101, 5. Glock 101, 6. Wittmann 100, 7. Eng 77, 8. Wehrlein 71, 9. Rast 62, 10. Juncadella 55..

Zdroj: FORMULE.cz, časy DTM