clanky
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Po startu i za cílem Martina Straky
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Dědeček elektromobil pro olympiádu

vydal: Marek Chvála
zveřejněno: 13.8.2020, 09:40

počet komentářů: 0


Při příležitosti sedmdesátého výročí svého vzniku představuje Seat unikátní kousky ze své sbírky historických vozidel. Dnes začneme předchůdcem současných elektromobilů.

Elektrický Seat Toledo doprovázel olympijský oheň na posledním úseku k místu slavnostního zahájení olympijských her, které se uskutečnily v roce 1992 v Barceloně. Hmotnost vozu zvýšilo z 1015 na 1545 kilogramů 16 olověných akumulátorů. V městském provozu bylo možné ujet na jedno nabití 55 kilometrů. To byl dostatečný dojezd k tomu, aby elektrický Seat Toledo mohl jet také v čele maratonského závodu v poslední den olympijských her. 

Speciální edice Seat Toledo Podium byla určena pro španělské olympijské medailisty

Seat Toledo nebyl jediným oficiálním vozem těchto olympijských her, ale byl to „vůz šampionů“. Každý z 22 španělských medailistů obdržel exkluzivní vůz Seat Toledo Podium, vyvinutý speciálně pro ně. Toto Toledo se odlišovalo lakováním ve dvou odstínech šedé a ve své době maximálně luxusní výbavou interiéru. Mezi sedadly byly uloženy dokonce fax a telefon. Interiér krémové barvy měl kožené čalounění a dřevěné ozdobné obložení na přístrojové desce a dveřích.

Zdroj: Seat

Reklama

Komentáře ke článku

 K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.


 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
 S tímto článkem nesouvisí žádný jiný článek.

Reklama