clanky
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Po startu i za cílem Martina Straky
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Vettel nebude pro Racing Point vůbec drahý

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 14.9.2020, 17:35

počet komentářů: 0


Web RaceFans přišel se zajímavým tvrzením, které prý zakládá na informacích od dvou na sobě nezávislých zdrojů. Tým ze Silverstone získal Sebastiana Vettela za poměrně levný peníz a Sergio Pérez se o tom nedopatřením dozvěděl dříve, než byl informován o svém nuceném odchodu z týmu Racing Point, jenž od příštího roku přijme jméno anglické automobilky Aston Martin.

V neděli v Monze vlastník týmu Lawrence Stroll instruoval právníka, aby připravil dokumenty Vettelovi na podpis. Zmínil přitom konkrétní podmínky a částky včetně Vettelova platu 1.5 milionu amerických dolarů ročně plus výkonnostní bonusy a oddělenou smlouvu na funkci ambasadora značky Aston Martin. Vzrušený Stroll si však neuvědomil, že jeho silný hlas je slyšet až do slabě oddělené vedlejší místnosti, kde sedí i Sergio Pérez.

Tato verze událostí se ani nevylučuje s Pérezovým vyjádřením pro média o pár dní později, když řekl, že mu o připravovaném rozvázání smlouvy "nikdo neřekl předem". Může to být pravda, že mu to nikdo neřekl, ale přesto o tom věděl.

Stroll vlastní 25% podíl v automobilce, takže k 1,5 milionu zaplaceného jeho týmem (plus bonusy) by si měl připočítat ještě čtvrtinu z pěti milionů, které prý Vettel dostane jako ambasador. Většinu Vettelova platu tedy nejspíš pokryje automobilka a tým ze Silverstone může ještě na Vettelovi vydělat. S trochou štěstí může díky němu podepsat milionové sponzorské smlouvy. Proto Sergia Péreze v týmu neudrželi ani jeho osobní mexičtí sponzoři.

Stroll prý nechtěně prozradil tajemství. foto: Racing Point

Zdroj: originální materiál redakce, titulní foto: Ferrari

Zdroj: Originální materiál redakce

Reklama

Komentáře ke článku

 K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.


 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Racing Point přiznává zájem o Vettela - 22.7.2020
Vettel s Racing Pointem pouze pokecal - 18.7.2020
Vettel by mohl být novým prezidentem FIA - 22.5.2020

Reklama