Nodžiri pokračuje na vítězné vlně

vydal: Dušan Bouzek
zveřejněno: 28.4.2021, 03:20

Pro Tomokiho Nodžiriho nemohla letošní sezona japonského šampionátu Super Formule začít lépe. Po triumfu v úvodním závodě na okruhu Fudži, který se konal začátkem dubna, totiž během uplynulého víkendu ovládl i druhý podnik sezony v Suzuce.

Do závodu ovšem Nodžiri startoval až jako druhý. V kvalifikaci totiž nestačil na Nireje Fukuzumiho, který navíc kraloval i v úvodu závodu. V devátém kole z třiceti se ale Fukuzumiho sen o prvním vítězství v Super Formuli rozplynul. Bývalého pilota formule 2 totiž postihl defekt pneumatiky a odstoupil. Díky tomu se Nodžiri posunul do vedení. Ve zbývajících kolech měl závod pod kontrolou a o vedení přišel pouze dočasně během zastávek v boxech. Nezastavil ho ani výjezd zpomalovacího vozu na začátku druhé poloviny závodu kvůli nehodě Judžiho Kunimota.

Nirej Fukuzumi měl závod slibně rozjetý, nakonec ho ale potkala smůla. Foto: Super Formule

Za Nodžirim dojel do cíle jako druhý Rio Hirakawa. Třetí skončil Ukjo Sasahara. Ten stejně jako při úvodním podniku zaskakoval u stáje Dandelion za Tadasukeho Makina, který se stále zotavuje z meningitidy.

Nepříliš výrazný vstup do nové sezony zažívá úřadující šampion Naoki Jamamoto. Ten se pro letošní sezonu přesunul ze stáje Dandelion k Nakadžima Racingu a po šesté příčce ve Fudži tentokrát obsadil osmé místo.

Hned za Jamamotem se umístil Giuliano Alesi. Syn bývalého pilota formule 1 Jeana Alesiho zaskočil u týmu TOM´S za Kazukiho Nakadžimu, který měl povinnosti na předsezonních testech FIA WEC v belgickém Spa-Francorchampsu. Alesiho premiéra v Super Formuli skončila ziskem dvou bodů za deváté místo. Zajímavostí je, že Francouz o víkendu nezávodil v Suzuce pouze v Super Formuli. Zúčastnil se totiž i závodů doprovodné Super Formule Lights, kde obsadil dvě druhá a jedno třetí místo.

Giuliano Alesi za sebou má premiéru v japonské Super Formuli. Foto: FFSA

Giuliano Alesi ale nebyl jediným loňským pilotem formule 2, který se v Suzuce objevil. Nastoupil také Nobuharu Macušita, který se v Super Formuli představil již dříve. Tentokrát nahradil u týmu B-Max Američana Yvese Baltase, který stejně jako v případě úvodního podniku chyběl kvůli cestovním omezením. Macušitův návrat do šampionátu skončil 13. místem.

Druhého podniku se nemohli zúčastnit ani Sacha Fenestraz s Kamujem Kobajašim, kteří museli vynechat již úvodní podnik. Zatímco Fenestrazovi znovu zabránila ve startu cestovní omezení, Kobajaši na tom byl stejně jako Kazuki Nakadžima a nemohl startovat kvůli účasti v předsezonních testech FIA WEC. Fenestraze opět nahradil u týmu Kondō Jujči Nakajama a Kobajašiho zastoupil u KCMG Kazuto Kotaka.

Třetí závod letošní sezony Super Formule bude hostit 16. května okruh Autopolis.