clanky
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Po startu i za cílem Martina Straky
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Hamilton chce mít do léta novou smlouvu

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 11.5.2021, 14:40

počet komentářů: 0


Lewis Hamilton si prý už nepřeje dlouhé tanečky kolem podpisu jeho nové smlouvy s Mercedesem. Loni obě strany tvrdily, že mají spoustu času, jednání komplikují protipandemická opatření a dopadlo to tak, že úřadující šampion ještě v lednu tohoto roku neměl oficiálně jisté místo na startu sezony 2021.

Jelikož už bylo třeba věci opravdu urychlit, podepsal se kompromisní, jednoletý kontrakt a letos by se měl na jeho základě podepsat nový, delší. Hamilton mohl kalkulovat i s tím, že automobilka Daimler mu bude později ochotna přispět na plat více než uprostřed pandemie. Covid-19 však v plné síle zasáhl také rok 2021 a automobilkám v současnosti utíkají zisky i kvůli celosvětovému nedostatku čipů.

"Nikdy nebylo součástí plánu dostat se do situace, v jaké jsme se ocitli v lednu, únoru," přiznává sedminásobný šampion. "Pokazilo mi to celou zimu a nepochybuji, že Toto to vidí stejně. Oba bychom raději někde relaxovali. Na začátku sezony jsem kvůli tomu měl pocit, že jsem si ani pořádně neodpočinou.

Měli bychom být rozumní. Přirozeně nechceme nic uspěchat, ale měli bychom být rozumní a začít o tom mluvit. Jsou to komplexní rozhovory. Smlouva se nikdy nerodí lehce, takže doufám, že začneme brzy, pokud to tedy bude možné udělat tak, aby to neodvádělo pozornost od hlavní práce. Je před námi ještě 19 závodů, ale bylo by skvělé, kdybychom se na něčem dohodli před letní přestávkou, takže bychom si dovolenou užili a zároveň měli vyřešenou budoucnost."

Není to první takový mediální odkaz šéfovi Mercedesu. Hamilton svou účast na testování 18palcových pneumatik v Imole vysvětlil tak, že sice testování nesnáší, ale hodlá ve F1 zůstat i v roce 2022, takže chce ovlivnit vývoj pneumatik.

Hamilton a Wolff loni svorně tvrdili, že se smlouvou není vůbec žádný problém, ale zároveň že mnoho problémů je třeba vyřešit před podpisem. Foto: Mercedes

Wolff ve Španělsku avizoval, že se s Hamiltonem chce dohodnout na víceletém kontraktu.

"Nechceme si vytvářet stresové situace každý rok. A když potřebujete dát všechno do závodění, do vyhrávání závodů, nechcete přitom vyjednávat o smlouvě. Nejraději bych to udělal tak, že bych s ním den nebo dva mluvil, stanovili bychom si body, ve kterých bude nejtěžší se shodnout a pak bychom za sebou zamkli dveře na tak dlouho, než bychom všechny nevyřešili."

Zdroj: Motorsport, grandprix, úvodní foto: Mercedes

Zdroj: Motorsport, grandprix

Reklama

Komentáře ke článku

 K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.


 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Co je Hamiltonovo magické tlačítko? - 7.6.2021
Hamiltona výjimečně nadchlo i druhé místo - 6.6.2021
Bottas se motivuje fotografiemi - 2.6.2021
Hamilton po kvalifikaci zuřil - 23.5.2021

Reklama