Caldwell si ještě letos zazávodí ve F2

vydal: Dušan Bouzek
zveřejněno: 24.11.2021, 16:40

Příchod Clémenta Novalaka ke stáji MP Motorsport na místo Lirima Zendeliho nebude jedinou změnou jezdecké sestavy, které budeme při posledních dvou podnicích letošní sezony F2 v Saudské Arábii a Abú Zabí svědky. Složení závodníků mění také tým Campos. Ralpha Boschunga totiž doplní při závěrečných dvou víkendech sezony Oliver Caldwell.

Caldwell závodil v posledních dvou sezonách ve FIA F3. Loni obsadil v barvách Tridentu celkovou 16. příčku. Letos závodil za Premu. Skončil na osmém místě a jednou i zvítězil. Z hlediska celkového pořadí zažil svou nejúspěšnější sezonu s monoposty v roce 2018, kdy skončil s Premou celkově třetí v italské F4. Na kontě už má i příležitostné starty ve vytrvalostních závodech. Letos jsme ho viděli mimo jiné i při osmihodinovém závodě FIA WEC v Bahrajnu, kde nastoupil v kategorii LMP2 za slovenskou stáj ARC Bratislava.

"Jsem nadšený, že se pro poslední dva podniky připojím ke Camposu. Během této sezony u nich můžeme vidět dobrý pokrok, takže se těším na to, až s nimi budu spolupracovat. Chci týmu poděkovat za příležitost. Nemůžu se dočkat, až uvidím, co to auto dokáže a získám zkušenosti pro můj cíl na příští rok, kterým je účast v celé sezoně formule 2," říká Caldwell.

V letošním ročníku FIA F3 obsadil Oliver Caldwell osmé místo. Foto: Prema

Britský závodník by se sice přiští rok rád přesunul do F2 natrvalo, jeho angažmá u Camposu se ale zatím vztahuje pouze na poslední dva podniky. O jeho další budoucnosti zatím jasno není. Tím, kdo už ale má jistotu, že i příští rok bude ve F2 za Campos závodit, je Ralph Boschung. Švýcarovo setrvání v týmu bylo oznámeno tento týden. Kromě Boschunga byl pro příští sezonu F2 potvrzen i Clément Novalak, který bude hájit barvy stáje MP Motorsport.

Caldwell bude už pátým jezdcem, který v letošní sezoně F2 oblékne barvy Camposu. Před ním se v pozici týmového kolegy Ralpha Boschunga prostřídali Gianluca Petecof (Bahrajn a Monako), Matteo Nannini (Ázerbájdžán a Velká Británie) a David Beckmann (Itálie a Rusko). Současně se stane pátým pilotem, který letos nastoupí jak ve F2, tak ve FIA F3. Starty v obou těchto sériích už letos mají za sebou Matteo Nannini, Enzo Fittipaldi a Jake Hughes. V saudskoarabské Džiddě se kromě Caldwella přidá na tento seznam i Clément Novalak.

Zdroj: Motorsport, Formula Scout, FORMULE.cz, úvodní foto: Campos Racing