Motokárové babí léto

vydal: Zdenda Balcar
zveřejněno: 19.9.2006, 17:30

Půlka září nabídla účastníkům rychnovského závodu motokárové série FORMULE.cz CUP přímo katalogové počasí. Z původně přihlášených účastníků nakonec pro úraz ruky nedorazil Jake a bez omluvy nepřijel kompletní tým V.D.O. Závodu se také nezúčastnil Viktor, který místo volantu držel v rukách plovací kruh někde Tunisku.

Závodní areál Pujami v Rychnově nad Kněžnou nabízí motokáry s objemem motoru 200 a 340 ccm. Vzhledem k loňským okolnostem, kdy motokáry 200 ccm byly nečekaně moc přiškrcené a jízda na nich byla bohužel jen drahou atrakcí, se účastníci závodu rozhodovali, zda se pojede tradiční časovka či dva závody na 340 ccm.

Po otestování motokár se nakonec všichni (až na Tomyše) shodli, že "malé" káry jsou závoděníschopné a pojede se klasicky 8 jízd, z toho druhá polovina v protisměru.

První půlka závodního dne se obzvláště vydařila Radimovi, který s přehledem zvítězil ve dvou rozjížďkách.

Naopak smůla potkala oba jezdce týmu FORMULE.cz, když Zdenda musel odstoupit z vedoucí pozice po poruše plynového pedálu a Tomyš po kolizi se Sváťou na protest jízdu přerušil.

Příliš se nedařilo ani týmu Evolution racing, který kromě zmíněných smolařů předstihl pouze nováčka série Chapmana, jež přestoupil pod hlavičku FORMULE.cz junior.

0

Do druhé části závodního dne již nenastoupil Tomyš, který raději investoval do tréninkových jízd s 320 ccm motokárou. Před začátkem závodu se jezdci posilnili občerstvením připraveným týmem Solid Drive.

Nejlépe začal odpolední jízdy Pedro, který si s jedním vítězstvím a jedním druhým místem dojel pro celkové druhé místo. Lepší byl již pouze Tommyk, který i přes shodný počet bodů získal první příčku.

Stupně vítězů doplnil pak Zdenda, který ztratil průběžné vedení až v poslední nepříliš povedené jízdě.

Výkonnost jednotlivých účastníků závodu byla poměrně vyrovnaná a rychnovský závod přinesl, i přes prvotní obavy, velice hezké závodění.