Legris a Surtees poprvé vítězí, Král bodově neztratil

vydal: Petr Kříž
zveřejněno: 24.7.2007, 02:55

Jonathan Legris a Henry Surtees si minulý týden v deštěm zmáčeném Donington Parku v Derbyshire dojeli pro svá první vítězství v britské formuli BMW.

Jonathan Legris se v 11. závodu po startu ze čtvrté pozice dostal za vedoucího Sama Abaye, aby ho ještě v polovině prvního kola předjel a dostal se na první místo, které si po zbytek závodu pohlídal.

19letý jezdec popsal své pocity: "Měl jsem vynikající start a když se Abay potýkal s aquaplaningem v zatáčce McLeans, předjel jsem jej. Následně jsem se snažil vytvořil náskok. Marcus (Ericsson) pak můj náskok trochu stahoval, ale nestačilo to. Závodění v dešti si skutečně užívám."

1 kolo

Nejrychlejší kolo: Josef Král (Double R Racing) 1:22.412, 137.59km/h vítěz kvalifikace: Sam Abay (Team Loctite) 1:11.219

Surtees se po šestém místě z prvního závodu zlepšil a po druhém se mohl radovat a vystoupit na nejvyšší stupínek. Lídr šampionátu Marcus Ericsson se z první pozice na startovním roštu v prvním kole, kdy na něj tlačil Sam Abay z Team Loctite, propadl na deváté místo. Vedení závodu se tak ujal právě Abay. Krátce nato převzal vedení jeho týmový kolega Jordan Williams. Ani on se ale dlouho z vedení neradoval, protože obdržel penalizaci průjezdem boxovou uličkou za ulitý start. Surtees se ze sedmého místa probojoval až na vedoucí pozici, kterou si udržel.

Surtees k závodu řekl: "Podmínky na trati byly náročné, ale nejdůležitější v takové chvíli je, udělat vše pro to, abyste dojeli do cíle. Lidi okolo mě odpadávali, snažil jsem se proto dostat výš a předjížděl vůz za vozem. Náhle jsem si uvědomil, že již vedu jezdecké pole a rozhodl jsem se, že na první pozici zůstanu."

Surtees je nováčkem šampionátu a kromě svého prvního vítězství byl oceněn trofejí Muriela Tomlinsona za britského pilota, jenž během víkendu obdržel nejvyšší počet mistrovských bodů.

Josef Král si v Donington Parku dojel pro 5. a 2. místo, což stačilo k udržení bodového odstupu od lídra šampionátu Marcuse Ericssona v průběžném hodnocení. Na druhé místo se před Krále dvěma třetími místy vyhoupl Henry Arundel.

6 kol

Nejrychlejší kolo: Jonathan Legris (Motaworld Racing) 1:13.566, 154.14km/h, vítěz kvalifikace: Marcus Ericsson (Fortec Motorsport) 1:10.792

Příštím podnikem, 13. a 14. dvojzávodem, v Snettertonu v Norfolku, který se koná 28. a 29. července, vstoupí šampionát do poslední třetiny.

Zdroj: Formula BMW UK