Adam Kout stále v čele průběžného pořadí

vydal: Zdenda Balcar
zveřejněno: 13.8.2007, 09:45

Další důležitý krok k celkovému prvenství v seriálu LO Formel Renault 2.0 udělal český formulový závodník Adam Kout. V předposledním pokračování mistrovství, jehož dějištěm byl francouzský okruh Magny-Cours, pilot Křenek Motorsportu, startující za švýcarskou stáj Bossy Racing, v obou jízdách spolehlivě bodoval a znovu si upevnil své postavení v čele průběžné klasifikace.

Po nepříliš vyvedené kvalifikaci, v níž se musel spokojit až s osmou příčkou, zdolal v sobotním závodě několik soupeřů a dojel na výborném třetím místě za Norem Varhaugem a Italem Rossim. Současně si připsal na svoje konto i bonifikační bod za nejrychlejší kolo.

O den později v nervózním klání, poznamenaném výjezdem Safety Caru, byl sedmnáctiletý student z Brandýsa nad Labem po taktickém výkonu odmávnut na pátém místě.

Druhý náš zástupce Jakub Knoll dosáhl v první jízdě na 21. pozici. Při svém druhém vystoupení bohužel vinou soupeře těžce havaroval. Vůz byl zcela zničen, jezdec naštěstí vyvázl bez zranění.

Finálový podnik série se uskuteční 29. a 30. září na rakouském Salzburgringu a Kout do něj nastoupí s nadějným šestnáctibodovým náskokem.

Zdroj: FORMULE.cz