Ferrari napomenuto, Massa zůstává první

vydal: Tomáš Richtr
zveřejněno: 24.8.2008, 16:45

Felipe Massa si nakonec své první místo udržel, ale komisaři Velké ceny Evropy napomenuli Ferrari a udělili mu pokutu 10 000 € za to, že Massa předčasně opustil boxové stání, když kolem projížděl Adrian Sutil s vozem Force India.

Massa přitom mohl obdržet penalizaci 25 vteřin, což by přineslo vítězství Hamiltonovi, Massa by spadl na druhé místo. Vítězi také hrozila penalizace průjezd boxovou uličkou ještě během závodu.

Komisaři se nakonec rozhodli pro pokutu a napomenutí. Adrian Sutil byl o kolo zpět, ale to neopravňuje tým pustit do boxové uličky závodníka, který byl právě obsoulžen na svém stání.

Navíc díky tomu, že je stání Ferrari až na konci boxů, nebyl Sutil ohrožen tak, jak by se stalo v případě, kdyby Massa musel najet rovnou do rychlého pruhu. Takto se Massa a Sutil ocitli vedle sebe a na výjezdu z boxů Massa před sebe Sutila pustil.

Sutil ovšem musel hned vzápětí nechat předjet Massu. Právě to se Massovi nelíbilo. Ten se na tiskové konferenci divil, o čem je to vůbec řeč.

"Jaké vyšetřování? Jestli je někdo vyšetřován, tak je to Sutil, on byl o kolo zpět, pravidla jsou jasná," divil se Massa.

"Vidět auta vedle sebe v boxech jsme viděli mnohokrát, jestli tedy sledujete formuli 1," divil se Massa na adresu jednoho z dotazujících se novinářů.

Jedná se o další ze sérií pokut ve Valencii. Alonso dostal pokutu 10 000 € za špatný nájezd do boxů, Hamilton 5 000 € za pozdní příchod na tiskovku a Coulthard za překročení povoleného rychlostního limitu v boxech dostal 2 200 €.

Zdroj: Tomáš Richtr, Valencie