Felipe Massa znovu vyhrál motokárový závod v Granja Viana

vydal: Pavel Fabry
zveřejněno: 6.12.2009, 20:50

počet komentářů: 0

Felipe Massa ke svému motokárovému úspěchu z minulého týdne, kdy ve slavném závodě Florianopolis skončil celkově druhý těsně za Michaelem Schumacherem, přidal další úspěch, tentokrát vítězství.

Spolu s testovacím pilotem Renaultu Lucasem di Grassim a předním jezdcem série Stock Car Light Juliem Camposem totiž vyhrál závod na 500 mil na brazilském okruhu Granja Viana. Tato trojice se už v úvodu probojovala do čela a o první místo přicházela jen v době zastávek v boxech.

Massa tento závod vyhrál už podruhé, při premiéře tohoto podniku v roce 1997 byl totiž členem vítězné posádky. Massovi bylo tenkrát pouhých 16 let a i tehdy jel v posádce s Juliem Camposem, kterému bylo 15 let.

"Myslím, že jsme dosáhli toho, co si zasloužíme, protože jsme se ujali vedení hned na startu." radoval se po závodě Massa. "Podařilo se nám dát dohromady silný tým, jehož tempo bylo v průběhu závodu docela podobné.

Musím poděkovat našemu týmovému manažerovi Renatu Marliovi, který nám poskytl perfektní káru, a svým týmovým kolegům di Grassimu a Camposovi. Vedli si velice dobře, šetřili techniku a během celého závodu neudělali žádnou chybu."

Massa vítězství v tomto závodě věnoval svému nedávno narozenému synovi Felipinhovi. Dodal také, že jeho motokárové úspěchy v posledním týdnu byly ideálním způsobem, jak se znovu dostat do závodění po své havárii v kvalifikaci na červencovou Velkou cenu Maďarska.

"Strávil jsem spoustu času před svou televizí, jen jsem sledoval formuli 1 a snil o okamžiku návratu." řekl Massa.

"Je to pěkná rekonvalescence, vyhrál jsem druhou jízdu Mezinárodního závodu motokárových šampionů minulý týden ve Florianopolis a nyní jsem získal tento výsledek v Granja Viana, což je vždy náročná, dlouhá a těžká výzva."

Z jezdců formule 1 se závodu účastnil také Ricardo Zonta, který byl součástí posádky na druhém místě. Ta na vítěze ztratila dvě kola. Osminásobní vítězové Rubens Barrichello a Tony Kanaan skončili se svou posádkou na třetí pozici.

Zdroj: Autosport