clanky
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Po startu i za cílem Martina Straky
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

O Hülkenberga projevil zájem Mercedes

vydal: Marek Chvála
zveřejněno: 11.8.2020, 10:15

počet komentářů: 0


Ross Brawn, nynější sportovní ředitel F1, prozradil na oficiálním webu Formula1, že moc nescházelo a kariéra Nika Hülkenberga se odvíjela po úplně jiných cestách.

Brawn počátkem druhé dekády tohoto století pracoval pro Mercedes a dostal za úkol sehnat nástupce Michaela Schumachera, který definitivně končil s aktivní činností. „Kdyby tenkrát Lewis na naši nabídku nekývl, měli jsme v záloze právě Nika,“ uvedl Brawn. Znamenalo by to, že Hülkenberg by po boku svého krajana Rosberga nejpozději od sezony 2014 bojoval o titul mistra světa. Jenže Hamilton do Mercedesu přestoupil. 

Hülkenberg končí u Racing Pointu v okamžiku, kdy se Pérez uzdraví. Potřeboval by proto, kdyby se koronavirem nakazil nějaký další jezdec... Foto: Racing Point

Nika jsem si vždy jako jezdce mimořádně cenil,“ zdůraznil Brawn. „Do formule 1 stoprocentně patří.“

Po neděli tento názor zastává stále více lidí. Ralf Schumacher na televizní stanici Sport 1 (nemá nic společného s tou, na níž přenosy z F1 sledují čeští diváci) vyzvedl, že „obrovský úkol“, který před „Hülkim“ v Silverstone stál, vyřešil perfektně a se zjevnou lehkostí.

Že se dosud nikdy nedostal na pódium, nemá nic společného s mírou jeho talentu,“ pokračoval Schumacher. „Prostě pokaždé ve správnou chvíli seděl v nesprávném autě.

Mladší bratr sedminásobného šampiona je dokonce přesvědčen, že na Red Bull Ringu by Hülkenberg vystoupil na stupně vítězů, protože rakouský okruh racing pointům seděl daleko více.

Zdroje: Formula1, Sport 1, úvodní foto: Racing Point

Zdroj: FORMULE.cz

Reklama

Komentáře ke článku

 K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.


 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Hülkenberg pojede do Barcelony - 12.8.2020
Jak to bylo s Hülkenbergovou vynucenou zastávkou? - 10.8.2020
Hülkenberg se napřed bál, pak nevěřil svým očím - 8.8.2020
Hülkenberg přece jen pojede - 7.8.2020

Reklama