clanky
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Po startu i za cílem Martina Straky
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Verstappen věděl, že šance jsou malé

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 10.5.2021, 10:35

počet komentářů: 0


Max Verstappen tvrdí, že ho včera dvouzastávková strategie Lewise Hamiltona vůbec nepřekvapila. Navzdory výměně pozic v první zatáčce po startu byl jezdec Mercedesu evidentně rychlejší. A na okruhu, kde se hodně těžko předjíždí a pneumatiky dostávají zabrat, je experiment s dvěma zastávkami logickou volbou.

"Dá se říct, že jsem to čekal," řekl po závodě Verstappen. "Už na konci životnosti měkkých pneumatik bylo vidět, že je rychlejší. Když jsme přezuli na střední, byl již evidentně mnohem rychlejší a neměl problém udržet se ve vteřině za mnou. Neměli jsme s tím moc co udělat. Když zajel pro další sadu, už jsem věděl, že je konec. Moje už také nebyly v dobrém stavu a rozdíl v rychlosti byl masivní. Byl jsem v pasti."

Jak prozradil Christian Horner, když se Hamilton kolem Verstappena přehnal, jako by pouze obíhal další o kolo pomalejší vůz, Verstappen si sám naordinoval výměnu pneumatik. Tým zastihl nepřipravený, proto jeho druhá zastávka trvala déle, než je u Red Bullu zvykem.

Verstappenova frustrace nejspíš vyplynula z velkého zklamání. Prohrát souboj o vítězství je jedna věc. Jenže Verstappen se před týdnem, po prohře na okruhu Algarve, nechal slyšet, že Barcelona je okruhem, na kterém se skutečně ukáže, jak týmy pokročily s vývojem svých vozů.

"Alespoň v porovnání s minulým rokem jsme na tom mnohem lépe. I my jsme mohli jet do boxů podruhé tak, aby z toho byla dvouzastávková strategie, jenže s velkou pravděpodobností bychom beztak nebyli schopni dohnat Mercedes. Je evidentní, že jsme měli horší rychlost. Udělal jsem, co bylo v mých silách."

RB16B měl v Pérezových rukách rychlost pouze k poražení McLarenu.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Red Bull

Zdroj: Motorsport

Reklama

Komentáře ke článku

 K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.


 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Pérez měl nejtěžší, bolavou kvalifikaci - 9.5.2021
Verstappen zůstává klidný - 8.5.2021
Proč to Verstappen nezkusil na tvrdších pneumatikách? - 16.8.2020
Mercedes jako jediný rozumí svému vozu, míní Verstappen - 12.5.2019

Reklama