Ricciardo: Vyšší plat nemůže vynahradit vítězství

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 8.8.2015, 17:29

Daniel Ricciardo během rozhovoru pro Autosport nepřímo přiznal, že mu Red Bull po sezoně 2014 "příjemně" zvýšil plat. Ani to však prý není dostatečná náplast na zklamání z rychlosti letošního vozu RB11. Loni možná dostal pouze malý zlomek z platu, jaký si užívali Sebastian Vettel, Fernando Alonso nebo Kimi Räikkönen, ale vyhrál tři velké ceny a užíval si boje o stupně vítězů, a to peníze nedokážou nahradit.

Podle Business Book GP 2014 měl Ricciardo loni vydělat 750 tisíc eur, k čemuž se však pravděpodobně připočetly štědré bonusy za tři vítězství.

"Letošek pouze ukazuje, jak moc miluji vyhrávání a jak moc miluji úspěch v tomto sportu. Bolí mě, že nemohu bojovat o vítězství," řekl australský jezdec. "Minulý rok byl v tomto ohledu jednoduchý, protože jsme téměř vždy byli schopni bojovat o místo na pódiu. To udrží jezdce v rytmu. Letos mám o něco lepší plat, což je samozřejmě příjemné, ale nejsem ani zdaleka tak šťastný jako loni, když jsem měl dobré výsledky. Vydělám víc, ale to pro mě teď nic neznamená."

Ricciarda muselo velmi potěšit třetí místo ve Velké ceně Maďarska a možná ještě víc fakt, že pár kol to vypadalo, že bude mít šanci zaútočit na vedoucího Sebastiana Vettela a pokusit se závod vyhrát. Nyní ho však pravděpodobně čekají dvě další velké ceny, ve kterých si moc radosti neužije. Slabý motor Renault bude ve Spa a Monze velkou nevýhodou a další velká šance by mohla přijít až na městské trati v Singapuru. Renault naplánoval zvýšení počtu koňských sil až na říjen.

Zdroj: autosport, Foto: Red Bull